رولت_مرغ_مغز_دار

یک سینه و یک ران مرغ

دوحبه سیر

پیاز درشت رنده شده

یک عدد تخم مرغ

آرد نخودچی

کره دو قاشق غداخوری

نمک فلفل زردچوبه ادویه زعفران

 

یک سینه و یک ران مرغ رو با دو حبه سیر دو بار چرخ کرده و یک دونه پیاز درشت رنده و آب گرفته شده هم اضافه کنید و با یک تخم مرغ و کمی آرد نخودچی و دو قاشق غذاخوری کره و نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه و کمی زعفرون خوب ورز داده سپس روی یک نایلون پهن کنید و با کمک نایلون دیگری پهن کنید.

و وسطش مقداری پنیر پیتزا و جعفری خورد شده و زرشک و هویج درسته نیم پز شده بگذارید و به کمک نایلون رول کنید و دو طرفش رو محکم ببندید (مثل کالباس) و دو ساعتی تو فریزر بگذارید .

سپس در تابه ای روغن ریخته گرم که شد رولت مرغ نایلون هاش رو باز کنید و به آرامی بگذارید توی روغن و سس (که بعد از این توضیح خواهم داد) رو اطرافش بریزید و روی شعله ملایم بگذارید تا پخته و آب سس تبخیر شود . هربار آب سس را روی رول بریزید ودر اواخر قبل از تبخیر کامل سس کمی زعفرون آب کرده هم به سس اضافه کنید تا رولت خوشرنگ شود .

#سس_رولت_مرغ

 

گوجه فرنگی

نمک فلفل زردچوبه

هویج رنده شده

رب گوجه فرنگی

فلفل دلمه ای

جعفری

در تابه ای کمی روغن بریزید ، دو عدد گوجه فرنگی رنده شده و نمک و فلفل و زردچوبه اضافه کنید تا تفت بخورد بعد یک ق غ رب گوجه و مقداری هویج رنده شده و فلفل دلمه ای نگینی و جعفری خورد شده بریزید و تفت بدید و درنهایت یک لیوان یا کمتر آب اضافه کنید تا جوش بخورد سپس از روی حرارت بردارید .

 

مزه های ناب