.

درخت سپستان با نام علمی Cordia myxa، وبا شاخه‌های گسترده و برگ‌های سبز با چند تنه به ارتفاع بیش از پنج متر است.و فصل گل دهی این گیاه اوایل فروردین است که مردم منوجان در اوایل اردیبهشت ماه از محصول نارس آن برای ترشی استفاده می‌کنند.

میوه های آن دایره ای شکل و کمی کوچکتر از لیمو ترش است. این درخت خار (تیغ) ندارد. میوه ها به شکل خوشه های انگور هستند. از میوه کال و نارس آن جهت تهیه ترشی استفاده می شود . ترشی که از میوه سپستان تهیه می شود شبیه به ترشی زیتون است و در جنوب مشتریان زیادی دارد.

میوه رسیده آن بسیار شیرین و البته چسب ناک و دور هسته آن یک ماده ژلاتینی فرا گرفته است. میوه رسیده آن جمع آوری و پس از خشک کردن مصرف دارویی دارد. در زمستان که بیماری سرماخوردگی زیاد دیده می شود میوه خشک شده سه پستان به همراه برگ آویشن جوشانده می شود و بصورت چای مصرف می شود که برای سرما خوردگی و گلو درد دارویی بسیار مفید است.

 

طرزتهیه ترشی سپستان

 

موادلازم:

سپسو یا همون سپستان ۴تا۵کیلو

سرکه۴لیوان

آب۳لیوان

روغن مایع۲تا۳لیوان

نمک نصف لیوان

گشنیزسبزخردشده نصف لیوان

پیاز۱عدد

رب گوجه ۱قوطی ۱کیلویی

زردچوبه به مقدارلازم

پودرتخم گشنیز۴قاشق غذاخوری

گوجه نیم کیلوتا۱کیلو

پودرخندل بوداده-پودرفلفل سیاه-پودرسمبابوداده-پودرزیره-پودرفلفل قرمزازهرکدام ۲قاشق غذاخوری-سیاه دانه۲قاشق غذاخوری-فلفل سبزتند۸عدد-سیر۱۰حبه

طرزتهیه

ابتدا سپستان در آب جوش قرار داده تا کمی بجوشد تقریبا ۱۵ دقیقه بعد هسته ها را بیرون می آوریم در مرحله بعدی آب-نمک-سرکه با هم مخلوط می کنیم روی حرارت می گذاریم وقتی به جوش آمد سپسوها را در آن می ریزیم تا اینکه رنگش زیتونی شود در این مرحله آبی که سپسوها را در آن جوشانده ایم نگه می داریم و سپسوها را در صافی می ریزیم در ظرفی دیگر پیاز را سرخ می کنیم و سیر-فلفل سبز تند و زرد چوبه و رب گوجه به آن اضافه می کنیم برای چنددقیقه باهم سرخ شوندبعدروغنی که داشتیم۲یا۳لیوان اضافه می کنیم سپس تمام ادویه هاراکه پودرکردیم باگشنیز سبز به موادی که سرخ کردیم اضافه می کنیم در ظرفی دیگر (بزرگ باشد) سپسوهارا می ریزیم ۳لیوان از همان مخلوط آب وسرکه ونمک که از قبل نگه داشتیم به کمک الک (تا اون ماده چسبنده جدا شود) اضافه می کنیم وبقیه موادی که سرخ کرده ایم مخلوط می کنیم وروی حرارت می گذاریم تا آبش تمام شود با حرارت ملایم به مدت ۲ ساعت مرتب با قاشق هم بزنیم تا اینکه ته نگیرد بعد از سرد شدن در ظرف ریخته و در یخچال نگهداری می کنیم.

فریده روشن

#مزه های ناب