برای رفع سیاهی دور چشم باید اول دلایل آن را بشناسید. دلایل اصلی ایجاد این حلقه‌ در دور چشم‌ها را می‌توان عوامل ارثی، بالا رفتن سن، خشکی پوست، گریه‌های طولانی‌مدت، ساعات طولانی کار مقابل کامپیوتر،  کم‌خوابی و رژیم غذایی نامناسب دانست که هم مردان و هم زنان را در گروه‌های سنی مختلف درگیر می‌کند.

می توان به سادگی و با به کارگیری برخی از درمان‌های خانگی از شر حلقه‌های دور چشم خلاص شد.

 

رفع سیاهی دور چشم

مواد لازم:

  • یه پد ارایشی یا پنبه
  • سفیده تخم مرغ
  • روغن ویتامین E
  • عرق بهار نارنج

اول از همه سفیده تخم مرغ رو از زرده جدا میکنیم سپس چند دقیقه سفیده رو هم میزنیم بعدش ۵ قطره ویتامین E و سه قطره بهار نارنج رو بهش اضافه میکنیم و اون رو بهم میزنیم.پنبه رو اغشته به محلول میکنیم و میذاریم ده دقیقه زیر چشم بمونن.

 

تخم مرغ به دلیل پروتئینش ضد چروکه و ویتامین E هم برای رفع سیاهی چشم بسیار موثره و بهار نارنج هم ضد التهاب هستش.

 

 

 

رفع سیاهی دور چشم

موادلازم :

  • یک چهارم لیوان قهوه
  • یک سوم لیوان روغن بادام شیرین

روغن رو به قهوه اضافه میکنیم و اون رو خوب بهم میزنیم.سپس اون رو توی یک ظرف بسته میریزیم و به مدت ۵ تا ۷ روز نگه میداریم.برای نتیجه مطلوب تر بعد سه روز بهم بزنید .

خب دیگه اماده هست . میتونید اون رو توی قطره چکان بریزید تا راحت تر بشه ازش استفاده کرد.

فقط توی مصرفش زیاده روی نکنید و فقط یک قطره برای دور چشمتون کافیه این طوری  با بادام شیرین میلیا هم نمیزنید.

 

 

 

رفع سیاهی دور چشم

مواد لازم :سیب زمینی

یک یا دو سیب‌زمینی خام را رنده می کنیم و آب آن را می گیریم. یک تکه پنبه را به آب سیب‌زمینی آغشته می کنیم و آن را درست طوری روی حلقه‌های دور چشم می ذاریم که همه‌ی قسمت‌های تیره را پوشش بده، اجازه بدین به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی چشم‌تان بمونه و سپس صورت‌تان را با آب سرد بشویید و این کار را روزی یک یا دو بار در طول چند هفته، انجام دهید.

سیب‌زمینی خاصیت سفیدکنندگی داره و به روشن کردن حلقه‌های تیره‌ی دور چشم و از بین بردن پف چشم‌ها کمک می‌کنه.

 

 

 

رفع سیاهی دور چشم

مواد لازم : چای کیسه ای

دو عدد چای سیاه یا سبز کیسه‌ای را به مدت نیم ساعت در یخچال میذاریم  تا خنک بشه.هر کیسه را روی یک چشم قرار داده و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر میکنیم.بعد کیسه‌ها را برداشته و صورت‌ را میشوییم.

.مراقب باشید چای وارد چشم‌تان نشود.

کافئین و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای از طریق کوچک‌ کردن رگ‌های خونی و کاهش احتباس مایعات موجب از بین رفتن حلقه‌های دور چشم و پف چشم می‌شوند. بخصوص تانین موجود در چای باعث کاهش تورم و تغییر رنگ پوست می‌گردد.

 

 

رفع سیاهی دور چشم

مواد لازم :خیار

آب خیار را گرفته سپس یک تکه پنبه را به آب خیار آغشته میکنیم و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشم میذاریم . این کار را حداقل به مدت یک هفته انجام دهید.

خیار خاصیت روشن‌کنندگی دارد و ماده‌ی جمع‌کننده و معتدلی است که به رفع حلقه‌های تیره‌ی دور چشم کمک می‌کند. علاوه بر آن نرم‌کننده است و به پوست طراوت و تازگی می‌بخشد.